« BJMK | Tavas izaugsmes spārni

Kultūras notikumi jauniešiem decembrī

Bērnu un jauniešu mūzikas klubs un “BJMK Rokskola” gadu noslēdz ar daudzveidīgu un interesantu kultūras pasākumu programmu Jelgavas jauniešiem un visiem, kam tuva neakadēmiskā mūzika.
Projekta “Muzikālā Jelgava” ietvaros ar Jelgavas Valstspilsētas atbalstu decembrī BJMK telpās, Dobeles ielā 68 gaidāmi 2 pasākumi:

  • 6. decembrī plkst. 19.00 “Unikāls ģitārmūzikas vakars” ar ģitāristiem Rihardu Lībieti un Mārci Vasiļevski. Pasākums divās daļās, no kurām pirmā- eksperimentāls koncerts divām ģitārām un citiem instrumentiem, bet otrajā daļā iespējams gan līdzdarboties, gan klausīties, kā notiek mūzikas improvizācijas sesija (JAM session).

    Vakara viesi- mūziķi R. Lībietis un M. Vasiļevskis- ir vieni no Latvijas vadošajiem ģitāristiem savā darbības jomā (akustiskā un elektriskā ģitāra), ne vien sacerot savu oriģinālmūziku un aktīvi izdodot mūzikas albumus kopā ar sastāvu “Rihards Lībietis Orchestra”  un grupu “Laime Pilnīga”, bet arī spēlējot koncertos kopā ar zināmiem solistiem (piemēram, Gustavo, Linda Leen, Ralfs Eilands); Rihards raksta arī mūziku teātra izrādēm un īsfilmām. Šajā vakarā abi mūziķi grib parādīt ģitārspēles un skanējuma daudzveidību, kā arī iepriecināt ģitārspēles interesentus ar iespēju muzicēt kopīgi. Jāpiebilst, ka abi mūziķi piekrituši sadarboties ar “BJMK Rokskolu”, kur māca ģitārspēli jaunajiem mūziķiem.
  • 13.decembrī plkst.18:00 diskusija ar mūzikas nozari dažādos veidos pārstāvošām personībām “Kas notiek Latvijas mūzikā?” Pasākums veidots kā saruna un iespēja uzdot sev interesējošus jautājumus saistībā ar mūziķa karjeru, uzstāšanos, iespējām Latvijas mūzikā un dalīšanos pieredzē. Sarunā mūziķus un producentus pārstāvēs grupas “Citi Zēni” bundzinieks, BJMK Rokskolas absolvents Toms Kagainis, mūzikas izdevniecības industriju pārstāvēs Inese Saulāja no Warner Music Baltics, par mūzikas dzīvi Latvijas klubos un reālo pieredzi koncertu organizēšanā dalīsies McBalerija veidotājs Jānis Cirsis, un vēl kāds pārsteiguma viesis! Klausītāji aicināti nākt ar saviem jautājumiem un aktīvi piedalīties.
  • 9. decembrī plkst.19:00 turpat BJMK, Dobeles ielā 68,  tradicionālais BJMK Vokālistu koncerts: mājīgā atmosfērā izbaudīsim dažādas dziesmas, ko izpildīs jaunie un arī pieredzējušie dziedātāji, kam dziedāšana ir gan hobijs, gan nopietna aizraušanās. Īpašs prieks par tiem jaunajiem mūziķiem, kas ne tikai dzied, bet arī sacer savas oriģināldziesmas.
  • 18. decembrī plkst. 15:00 BJMK Rokskolas mācību ansambļu atvērtais ziemas eksāmens jeb Roksāmens, kas šoreiz pieskandinās Melno Cepurīšu Baleriju!  Aicināti visi rokmūzikas fani, audzēkņu draugi, vecāki un jebkurš interesents, kurš grib atbalstīt jaunos mūziķus!

*visos pasākumos ieeja bez maksas vai par ziedojumiem!


Paralēli visiem pasākumiem BJMK Rokskolas audzēkņi atrod laiku veidot savas iniciatīvas un sniegt solo priekšnesumus klubā “Ezītis Miglā”, kā arī paredzēta viesošanās Jelgavas Mākslas skolas semestra noslēguma pasākumā.