« BJMK | Tavas izaugsmes spārni

Sākas kultūras dzīve Asara ielas pagalmā

Pirmais solis kultūras dzīvei Asara ielas pagalmā

18. septembrī plkst. 17.00 Jelgavā J. Asara ielā 21 (ieeja no O. Kalpaka ielas puses) notiks “BJMK Rokskolas” (pilns nosaukums “Privātā mūzikas skola “BJMK Rokskola””)  īstenots interaktīvs kultūras pasākums – projekts “Dzīve Asara ielas pagalmā”.


Jelgavas valstspilsētas pašvaldības atbalstītajā kultūras projektā “Rokskola” vēlas spert pirmo soli, lai sāktu apdzīvot topošo “Rokskolas” pagalmu revolucionāra un dzejnieka J. Asara vārdā nosauktajā ielā, kuru nākotnē redzam kā vietu “nepieradinātajai” kultūras dzīvei un nekomerciāla rakstura pasākumiem, kā arī, protams, rokmūzikai un citiem mūsu skolai tuviem radošās izpausmes veidiem.


Pasākums plānots kā interaktīvs, ar iespēju visu vecumu apmeklētājiem līdzdarboties vai arī mierīgi baudīt vakaru, dzerot tēju zem vecajām pagalma ābelēm, ietinoties līdzpaņemtajā plecu lakatā.


Pasākuma mūziķu kodolu veidos “BJMK Rokskolas” draugi, mūziķi un mūzikas skolotāji, absolventi, vecāko klašu audzēkņi, kā arī brīvprātīgais no Lielbritānijas, kas pārvalda dažādus instrumentus. Šos mūziķus vieno atļaušanās eksperimentēt un iziet no komforta zonas un pierastā. Gribam, lai pasākuma laikā arī apmeklētāji jūtas brīvi un nepiespiesti un noliek malā pierastos stereotipus par to, kā ir pareizi.


Pasākumu kuplinās Jelgavas Jaunā teātra klātbūtne: aktieri darbosies atraktīvās improvizācijas spēlēs un piedāvās iesaistīties arī pasākuma dalībniekiem.

Pati pasākuma vide ir kultūrai neierasta un pagaidām nepieradināta: jo pašlaik tikai sākam apdzīvot pagalmu, kurā ceram: pagalma scenogrāfijas centrā ir jūras konteiners, uz kura atbilstošu laikapstākļu gadījumā pasākuma gaitā varēs vērot mākslinieku apvienības “HolisArts” dibinātāja, spray-art mākslinieka Viestura Holendera radošo darbību procesā: uz metāla virsmas taps simbolisks gleznojums.


Privātā mūzikas skola “BJMK Rokskola” ir dibināta 2008. gadā (dibinātājs SIA “BJMK” kopš šī pavasara ir arī sociālais uzņēmums) un tās misija ir sniegt baudāmu mūzikas izglītību atbalstošā  vidē. Rokskola vienīgā Latvijā īsteno profesionālās ievirzes programmu “Rokmūzika” (paralēli pamatizglītības ieguvei), kā arī piedāvā apgūt mūzikas instrumentu spēli un dziedāšanu interešu izglītības programmās gan nelielās grupās, gan individuāli visu vecumu interesentiem. Skola lepojas ar saviem absolventiem, kas kļūst par aktīviem Latvijas mūzikas dzīves dalībniekiem, kā arī izvēlas kļūt par mūzikas pedagogiem, nesot tālāk iedibinātās tradīcijas.

Pasākums tiek veidots kā t.s. Zaļais pasākums ar bērniem:

  •     apmeklētājiem, kas ir vakcinēti vai Covid-19 pārslimojuši, uzrādot derīgu Covid-19 sertifikātu
  •     Bērniem līdz 12 gadu vecumam bez Covid-19 sertifikāta
  •     Bērniem no 12 gadu vecuma, uzrādot derīgu Covid-19 testēšanas sertifikātu


Projekta īstenošanai piešķirts līdzfinansējums Jelgavas valstspilsētas pašvaldības Kultūras padomes projektu konkursā.